Opublikowano: czwartek, 18 styczeń 2018 07:22

    W Galerii Manuel w Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu od 17 stycznia 2018 roku, będzie można oglądać wystawę prac przygotowaną przez słuchaczy drugiego roku kierunku Terapeuta Zajęciowy. Na wystawie będzie można zobaczyć prace wykonane w różnych materiałach i technikach, które mają zastosowanie w pracy z podopiecznymi: tkanina malowane woskiem, prace w drewnie, wiklina papierowa i papier czerpany, torby ręcznie malowane, prace wykonane w materiałach szklanych, małe formy witrażowe, elementy dekoracji, prace malarskie wykonane na podłożach drewna, kartonu i szkła, prace ceramiczne. Autorami prac są Grażyna Granica, Marta Golał, Marzena Urbanowicz , Karolina Sett, Krystyna Brodowska, Marcin Ligocki.Terapeuta Zajęciowy opiekuje się i towarzyszy człowiekowi choremu i niepełnosprawnemu, wspiera go w trudnych stanach, poprzez zastosowanie metod i form terapii, wpływa na jego lepsze funkcjonowanie placówce lub w środowisku dając mu możliwość uczestniczenia w społeczeństwie na równi z ludźmi sprawnymi.

Przemiany społeczne sprawiają, że zawód terapeuty jest potrzebny, daje możliwość pracy w wielu placówkach społecznych i medycznych, poprzez wybór specjalizacji i możliwość pracy w danej grupie wiekowej lub społecznej jest zawodem z przyszłością daje sens życia i poczucie samorealizacji, uczy nowych kwalifikacji.

  Nauczyciele pracujący na wydziale Terapii Zajęciowej to specjaliści w zakresie; pedagogiki, psychologii, anatomii, rehabilitacji, pracy terapeutycznej, artyści plastycy. To połączenie jest szczególnie ważne, ponieważ daje gwarancję uchwycenia sedna pracy terapeuty zajęciowego.

Potwierdzeniem dyplomu jest certyfikat w języku polskim i angielskim (europass), który jest honorowany w krajach europejskich.

Do wybrania zawodu terapeuty zapraszają Dyrekcja, nauczyciele oraz słuchacze kierunku Terapii Zajęciowej w Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.