Opublikowano: środa, 07 marzec 2018 07:55

W Galerii Manu-El od 13 marca do końca kwietnia będzie można oglądać malarstwo Pani Barbary Wojtanowskiej.

Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jednak najchętniej wybiera do swojej twórczości techniki olejne, zwłaszcza impastowe. Częstym podłożem w pracach Pani Barbary są stare deski, na których maluje anioły farbami akrylowymi. Ma w swoim dorobku wiele obrazów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Kanada). Wielokrotna uczestniczka  warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia "Jazowa", m.in. "Inspiracje muzyką Chopina", " Kraina na wodzie", "Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach", uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.

Praca zawodowa  Pani Barbary Wojtanowskiej związana była z nauczaniem plastyki. Należy do "Salonu Kobiet Twórczych" przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "Mare Nostrum" w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.

W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku , Sopocie, Elblągu, Malborku, Sztumie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie. Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008r ., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.

Barbara mówi: Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie.