..:: medyk-elblag ::..

Opublikowano: środa, 23 październik 2019 06:59

Absolwentka kierunku Terapia Zajęciowa P. Aleksandra Kojtych  odwiedziła naszą szkołę  w zupełnie nowej roli. Jest osobą pracującą na rzecz osób niepełnosprawnych już od 15 lat, aktualnie jest kierownikiem Środowiskowego Domu Samopomocy w Elblągu i podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami w pracy osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Opowiedziała naszym uczniom kierunków: Terapia Zajęciowa, Opiekun Medyczny, Opiekunka Dziecięca i Technik Masażysta o tworzeniu kręgów wsparcia dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

Spotkanie okazało się bardzo ciekawe nie tylko z punktu widzenia funkcjonowania osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim naszego stosunku, osób sprawnych do osób, które mają dysfunkcje w różnym zakresie. Podczas spotkania została przedstawiona także struktura funkcjonowania PSONI czyli Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, zaprezentowane zostały placówki dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych, które mogą stać się w przyszłości miejscem pracy naszych uczniów.

Za spotkanie bardzo serdecznie dziękujemy.